,, Mysl potřebuje knihy, tak jako meč potřebuje brus, pokud má svoje hrany udržovat nabroušené. "
G.R.R. Martin

Rozpolcený

6. května 2017 v 15:50 | Lawril |  Filmy
Ukázku na film Rozpolcený jsem viděla v kině, když jsme s přítelem byli na Assasin' creed. Trochu mě to vyděsilo a zaujalo zárověň. Tento film vlastně pojednává o Disociativní poruše akorát to má být horor.
Horory nesnáším,ale tento je psychologický, což ho dělá sakra zajímavý. A naštěstí tam není moc naturalistických scén a duchů. Ach ta moje bujná fantazie...
Disociativní porucha je vlastně psychické onemocnění. Film pojednává konkrétně o mnohočetné poruše osobnosti. Kdy v těle jednoho člověka žije více osobností, které se střídají. Vždy má jedna osobnost ,, vládu" nad těle a žije si svůj život. Má svou povahu, koníčky, ve filmu byly dokonce i rozdílné nemoci. Nejsem si jistá zda je to opravdu možné?!
Jedna osobnost si nepamatuje co dělá ta druhá.

Tento film je rozhodně velmi zajímavý. Hlavní hrdna má v sobě dvacetři osobností a má se objevit další. Jenže ta další je Bestie, která má zabíjet.

Celý film působí ponuře a děsivě,ale rozhodně zajímavě. Je to takový netradiční horor/ thriller.

V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá... Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor - Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama